Copa Colsanitas presentado por Zurich

WTA Tour / Women’s Singles / Round of 32

  • Renata Zarazua of Mexico is scheduled to play Mariana Isabel Higuita Barraza of Colombia, seeded WC, at 17:00. First server will be TBD

  • Valentina Mediorreal Arias of Colombia, seeded WC is scheduled to play Kamilla Rakhimova of Russian Federation, seeded 8, at 18:00. First server will be TBD

  • Katarina Zavatska of Ukraine, seeded Q is scheduled to play Irina Bara of Romania, at 18:30. First server will be TBD

  • Jule Niemeier of Germany is scheduled to play Nuria Brancaccio of Italy, seeded Q, at 19:30. First server will be TBD

  • Cristina Bucsa of Spain, seeded 4 is scheduled to play Xiaodi You of China PR, seeded Q, at 00:30. First server will be TBD

WTA Tour / Women’s Doubles / Round of 16

Credit One Charleston Open

WTA Tour / Women’s Singles / Round of 64

  • Ons Jabeur of Tunisia, seeded 2 defeats – .

  • Victoria Azarenka of Belarus, seeded 12 defeats – .

  • Jessica Pegula of United States of America, seeded 1 defeats – .

  • Ekaterina Alexandrova of Russian Federation, seeded 6 defeats – .

  • Leylah Fernandez of Canada, seeded 14 defeats – .

  • Elina Svitolina of Ukraine, seeded 7 defeats – .

  • Dayana Yastremska of Ukraine, seeded 13 defeats – .

  • Elise Mertens of Belgium, seeded 11 defeats – .

  • Lesia Tsurenko of Ukraine, seeded 16 defeats – .

  • Maria Sakkari of Greece, seeded 3 defeats – .

  • Anhelina Kalinina of Ukraine, seeded 15 defeats – .

  • Beatriz Haddad Maia of Brazil, seeded 5 defeats – .

  • Daria Kasatkina of Russian Federation, seeded 4 defeats – .

  • Madison Keys of United States of America, seeded 8 defeats – .

  • Veronika Kudermetova of Russian Federation, seeded 9 defeats – .

  • Emma Navarro of United States of America, seeded 10 defeats – .

  • Mayar Sherif of Egypt is scheduled to play Viktoriya Tomova of Bulgaria, at 16:00. First server will be TBD

  • Magda Linette of Poland is scheduled to play Petra Martic of Croatia, at 16:00. First server will be TBD

  • Sachia Vickery of United States of America, seeded Q is scheduled to play Jaqueline Cristian of Romania, at 17:30. First server will be TBD

  • Tamara Korpatsch of Germany is scheduled to play Daria Saville of Australia, seeded Q, at 17:30. First server will be TBD

  • Caroline Wozniacki of Denmark, seeded WC is scheduled to play Mccartney Kessler of United States of America, seeded LL, at 17:30. First server will be TBD

  • Alize Cornet of France is scheduled to play Amanda Anisimova of United States of America, at 19:00. First server will be TBD

  • Arantxa Rus of Netherlands is scheduled to play Katie Volynets of United States of America, seeded Q, at 19:00. First server will be TBD

  • Claire Liu of United States of America, seeded Q is scheduled to play Shelby Rogers of United States of America, seeded WC, at 23:00. First server will be TBD

  • Varvara Gracheva of France, seeded Q is scheduled to play Clervie Ngounoue of United States of America, seeded WC, at 00:30. First server will be TBD

WTA Tour / Women’s Doubles / Round of 16

Fayez Sarofim & Co. U.S. Men’s Clay Court Championship

ATP World Tour / Men’s Singles / Round of 32

ATP World Tour / Men’s Doubles / Round of 16

Grand Prix Hassan II

ATP World Tour / Men’s Singles / Round of 32

  • Lorenzo Sonego of Italy, seeded 4 defeats – .

  • Laslo Djere of Serbia, seeded 1 defeats – .

  • Sebastian Ofner of Austria, seeded 2 defeats – .

  • Daniel Evans of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, seeded 3 defeats – .

  • Luca Van Assche of France is scheduled to play Jaume Munar of Spain, at 13:30. First server will be TBD

  • Pavel Kotov of Russian Federation is scheduled to play Elliot Benchetrit of Morocco, seeded WC, at 15:00. First server will be TBD

  • Mariano Navone of Argentina, seeded 7 is scheduled to play Aziz Dougaz of Tunisia, seeded WC, at 16:30. First server will be TBD

ATP World Tour / Men’s Singles / Qualifying Final

Millennium Estoril Open

ATP World Tour / Men’s Singles / Round of 32

  • Casper Ruud of Norway, seeded 1 defeats – .

  • Alejandro Davidovich Fokina of Spain, seeded 4 defeats – .

  • Lorenzo Musetti of Italy, seeded 3 defeats – .

  • Hubert Hurkacz of Poland, seeded 2 defeats – .

  • Roberto Bautista Agut of Spain is scheduled to play Miomir Kecmanovic of Serbia, seeded 6, at 12:00. First server will be TBD

  • Maximilian Marterer of Germany is scheduled to play Dominic Thiem of Austria, at 13:30. First server will be TBD

  • Lucas Pouille of France, seeded Q is scheduled to play Nuno Borges of Portugal, at 15:00. First server will be TBD

  • Jurij Rodionov of Austria is scheduled to play Cristian Garin of Chile, at 16:30. First server will be TBD

ATP World Tour / Men’s Doubles / Round of 16

Open Internacional Femení Solgironès

WTA Tour / Women’s Singles / Round of 32

  • Eva Lys of Germany is scheduled to play Oceane Dodin of France, seeded 2, at 10:00. First server will be TBD

  • Rebecca Sramkova of Slovakia is scheduled to play Leolia Jeanjean of France, at 11:00. First server will be TBD

  • Chloe Paquet of France is scheduled to play Victoria Jimenez Kasintseva of Andorra, seeded Q, at 11:30. First server will be TBD

  • Maria Lourdes Carle of Argentina, seeded 6 is scheduled to play Sara Bejlek of Czechia, at 12:30. First server will be TBD

  • Fiona Ferro of France is scheduled to play Rebeka Masarova of Spain, seeded 5, at 14:00. First server will be TBD

  • Katarzyna Kawa of Poland, seeded Q is scheduled to play Zhuoxuan Bai of China PR, seeded 3, at 15:00. First server will be TBD

  • Oksana Selekhmeteva of Russian Federation, seeded Q is scheduled to play Leyre Romero Gormaz of Spain, seeded WC, at 15:30. First server will be TBD

Circuito Banco BRB / ENGIE de Tênis Profissional ENGIE Open

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Qualifying Final

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Round of 32

Emilio Sánchez Academy by Waterdrop

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Qualifying 1st Round

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Qualifying Final

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Round of 32

Mexico City Open

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Qualifying Final

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Round of 32

Open Citta Della Disfida

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Qualifying Final

ATP Challenger Tour / Men’s Singles / Round of 32

  • Samuel Vincent Ruggeri of Italy is scheduled to play Nikoloz Basilashvili of Georgia, seeded WC, at 12:00. First server will be TBD

  • Maks Kasnikowski of Poland is scheduled to play Giovanni Oradini of Italy, seeded AL, at 12:00. First server will be TBD

  • Enrico Dalla Valle of Italy is scheduled to play Steven Diez of Canada, at 12:00. First server will be TBD

  • Marcello Serafini of Italy, seeded WC is scheduled to play Franco Agamenone of Italy, seeded 6, at 13:30. First server will be TBD

  • Jacopo Berrettini of Italy, seeded WC is scheduled to play Chun-Hsin Tseng of Chinese Taipei, at 13:30. First server will be TBD